Zavoláme vám

Nacenitpronájem
Nacenitpronájem

Jak pronajímat byt

Pronajímat byt není jen tak. Na co si dát pozor, abyste neprodělali?

Najít slušného a dlouhodobého nájemníka, který bude pravidelně platit a nic nezničí, to je přání každého majitele nájemní nemovitosti. Poradíme vám, jak předejít problémům.

Jak a kde shánět nájemníky

Byt k pronajmutí, to je příslib pravidelného příjmu, který vám vylepší rodinný rozpočet. Nejdřív však musíte najít vhodného nájemníka – pokud tedy nechcete svěřit celou záležitost realitní kanceláři. Jak a kde můžete svou nabídku prezentovat?

Chci radu  

Jak prověřit nájemníka

Nájemníkovi svěřujete do užívání majetek v hodnotě statisíců až milionů, máte tedy plné právo důkladně prozkoumat, koho si do bytu nebo domu nastěhujete. Na co se zájemce zeptat a jak si jej prověřit?

Chci radu  

Jak si poradit s neplatičem

Neplacení nájemného a devastace bytu – dva základní důvody k obavám, když pronajímáte byt. I do detailu prověřený nájemník se může změnit v dlužníka a vám nezbývá, než situaci řešit. Jaké máte možnosti?

Chci radu  

Kdo platí opravy a škody způsobené v bytě?

Váš nájemník nemusí být zrovna vyhlášený nepořádník nebo rovnou vandal, přesto se čas od času v bytě něco opotřebuje, pokazí či rozbije. Podle čeho rozhodnout, jestli náklady zaplatí pronajímatel či nájemce?

Chci radu  

Pojištění nájemního bytu

Řádění živlů, nedbalost, nešťastná náhoda i zloději – škody na vašem nájemním bytě mohou mít celou řadu příčin. I při veškeré opatrnosti se občas něco nepříjemného přihodí, a tak je dobré se pojistit. Jaké pojištění byste měli mít vy a váš nájemník?

Chci radu  

Byt k pronájmu: zařídit či nezařídit?

Kuchyňská linka, sprchový kout či WC mísa jsou běžným vybavením bytu, které se v realitních nabídkách obvykle ani nezmiňuje. Vyplatí se však vybavit byt dalším zařízením? Na co si při tom musíte dát pozor?

Chci radu  
Chcete v bytě spolehlivého nájemníka? Domluvit nezávaznou schůzku
  Přihlášení do mého účtu
  Zapomenuté heslo