Rady majitelům

PRONAJÍMAT BYT NENÍ JEN TAK. NA CO SI DÁT POZOR, ABYSTE NEPRODĚLALI?

Najít slušného a dlouhodobého nájemníka, který bude pravidelně platit a nic nezničí, to je přání každého majitele nájemní nemovitosti. Poradíme vám, jak předejít problémům.

Jak a kde shánět nájemníky

Byt k pronajmutí, to je příslib pravidelného příjmu, který vám vylepší rodinný rozpočet. Nejdřív však musíte najít vhodného nájemníka – pokud tedy nechcete svěřit celou záležitost realitní kanceláři. Jak a kde můžete svou nabídku prezentovat?

Chci radu

Jak prověřit nájemníka

Nájemníkovi svěřujete do užívání majetek v hodnotě statisíců až milionů, máte tedy plné právo důkladně prozkoumat, koho si do bytu nebo domu nastěhujete. Na co se zájemce zeptat a jak si jej prověřit?

Chci radu

Jak si poradit s neplatičem

Neplacení nájemného a devastace bytu – dva základní důvody k obavám, když pronajímáte byt. I do detailu prověřený nájemník se může změnit v dlužníka a vám nezbývá, než situaci řešit. Jaké máte možnosti?

Chci radu

Pojištění pronajatého bytu

Řádění živlů, nedbalost, nešťastná náhoda i zloději – škody na vašem nájemním bytě mohou mít celou řadu příčin. I při veškeré opatrnosti se občas něco nepříjemného přihodí, a tak je dobré se pojistit. Jaké pojištění byste měli mít vy a váš nájemník?

Chci radu

Byt k pronájmu: zařídit či nezařídit

Kuchyňská linka, sprchový kout či WC mísa jsou běžným vybavením bytu, které se v realitních nabídkách obvykle ani nezmiňuje. Vyplatí se však vybavit byt dalším zařízením? Na co si při tom musíte dát pozor?

Chci radu

KONTAKUJTE NÁS

Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů