Odpovídáme na nejčastější otázky

Na jaké otázky se nás nejvíce ptáte? Připravili jsme seznam nejčastějších otázek a odpovědí.  Pokud vás zajímá něco jiného, kontaktujte nás.

Za službu nic neplatíte. Společně s vámi se dohodneme na výši nájmu. Nájemné si navýšíme tak, aby se byt dobře pronajal a my měli možnost najít takového nájemníka, který se bude ve vaší nemovitosti chovat co nejlépe. Ne vždy najdeme vhodného nájemníka za týden, jelikož výběr vhodného kandidáta si žádá určitý čas. To už je ovšem naše riziko stejně tak, jako když nájemník byt poničí nebo přestane platit

Garantovaný nájem dostanete každý měsíc, a to i v případě, že bude byt prázdný, nebo nájemník přestane platit. To je jedna z největších výhod, které vám naše služba nabízí.

Vzhledem k pečlivému výběru se nám nestává příliš často, že by v bytě bydlel jinak problémový nájemník. Abychom však měli jistotu, že se bude podnájemník chovat slušně, jsou ve smlouvě zakotveny veškeré povinnosti, které musí nájemník splňovat. Podpisem se nájemník zavazuje k tomu, že bude dodržovat řád a právní předpisy ČR. Pokud dojde k porušení, bude nájemníkovi udělena sankce. V případě, že by se problémy opakovaly, ukončíme s podnájemníkem smluvní vztah.

Stav vašeho bytu je pro nás nesmírně důležitý. Technik jej navštěvuje minimálně jednou za půl roku, a pokud je potřeba nebo si nejsme zcela jisti, zda je vše v pořádku, klidně i vícekrát. Můžete se samozřejmě kontroly účastnit, nebo vám můžeme pořídit fotodokumentaci. Veškeré informace o vašem bytě najdete ve svém klientském profilu na našich stránkách. Z pravidelných kontrol budete dostávat reporty.

Po ukončení spolupráce vám zaručujeme předání bytu v takovém stavu, v jakém jsme jej od vás přebrali. Postaráme se o úklid, vymalování a o všechno, co bude potřeba k tomu, aby byt vypadal jako při předávání. O byt pečujeme průběžně a o jeho stavu vás pravidelně informujeme.

Službu bezstarostného pronajímání bez rizik nabízíme v Praze a Středočeském kraji.

Ještě předtím, než začneme hledat podnájemníka vyslechneme vaše nároky, které na budoucího obyvatele bytu máte. Podle toho se budeme při rešerši řídit. Výběr podnájemníka provádíme velice pečlivě. S každým zájemcem se osobně setkáme. Díky tomu si o něm můžeme udělat lepší obrázek. Pokud se zájemce jeví solidně, zjistíme, jestli splňuje vaše požadavky na ideálního podnájemníka, který by měl ve vašem bytě bydlet. Následně jej prověříme ve všech dostupných registrech, takže budeme vědět, zda není v exekuci, případně zda nemá dluhy. Pečlivý výběr si žádá hodně času, který se ale vyplatí.

Jestliže se podnájemník rozhodnete nájemní vztah ukončit nebo s ním rozvážeme kvůli porušování pravidel smlouvu my, samozřejmě se postaráme o co nejrychlejší obsazení bytu novým podnájemníkem. Byt na příchod nového obyvatele důkladně připravíme.

Tyto platformy, jako jsou Booking.com nebo Aribnb.com pro krátkodobý pronájem nevyužíváme. Děláme jen pronájem dlouhodobý, jelikož je nejspolehlivější a nejjistější. Díky tomuto typu pronájmu máme lepší přehled o stavu bytu, takže odpadají starosti s rychlým poničením nebo se stížnostmi sousedů na hlučné turisty.

Hlavní rozdíl je v tom, že realitní kancelář vám do bytu nájemníky hledá. My vám nájemníka nehledáme, ale stáváme se jím sami. Díky tomu vás dokážeme zbavit veškerých rizik, která s pronájmem souvisí. My vám garantujeme stálý nájem, na kterém jsme se dohodli. Sami následně řešíme výběr podnájemníka, přípravu smluv, péči o byt, přepisy energií a další náležitosti. Garantovaný nájem vám chodí i v případě, pokud v bytě nikdo nebydlí. Nájem vám přijde i v případě, že nám podnájemník nezaplatí.

Vy jste nám svěřili do rukou vaši nemovitost, této důvěry si vážíme, a proto s vámi vždy jednáme fair play. Pokud byt pronajmeme za vyšší cenu, než jsme se dohodli, automaticky se zvýší i hodnota garantovaného nájmu, aniž bychom museli podepisovat novou smlouvu. Vyšší nájem znamená zisk nejen pro nás, ale především pro vás. Proto situaci na trhu bedlivě sledujeme a výši nájmu jí přizpůsobujeme.

Vzhledem k tomu, že se stáváme vaším nájemníkem my, uzavřeme s vámi standardní nájemní smlouvu. Výhodou je pro vás to, že vám garantujeme stálý nájem i v případě, že nám podnájemník nezaplatí nebo je byt neobsazený.

Abyste mohli klidně spát, podnájemníkovi zařídíme pojištění domácnosti, které se vztahuje na všechny věci, které se nacházejí uvnitř bytu. Dále za něj uzavřeme pojištění odpovědnosti, které se uplatní v případě, když nájemník způsobí škodu třetí straně.

Byt nám můžete pronajmout, i když v něm máte nájemníky. V tomto případě však bude nutná jejich součinnost. Potřebnou komunikaci s nimi můžeme vyřešit za vás.

My ve Stálém nájmu víme, že pořádek musí být. A v případě vyúčtování to platí dvojnásob. Pokud je byt součástí SVJ, obdržíte jednou za rok vyúčtování, které nám pošlete a my se postaráme o jeho rozúčtování. Případné nedoplatky okamžitě uhradíme.

PRONAJÍMÁTE BYT V PRAZE A OKOLÍ?

Nechte vše na nás a získejte garanci stálého nájmu, který vám bude chodit každý měsíc na den přesně.

Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů