Zavoláme vám

Nacenitpronájem
Nacenitpronájem

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Dostanu nájemné i v případě, když nájemník neplatí nebo bude byt prázdný?

Garantovaný nájem dostanete každý měsíc, a to i v případě, že bude byt prázdný, nebo nájemník přestane platit. To je jedna z největších výhod, které vám naše služba nabízí.

Vrátíte mi byt v původním stavu, ručíte za jeho stav?

Po ukončení spolupráce vám zaručujeme předání bytu v takovém stavu, v jakém jsme jej od vás přebrali. Postaráme se o úklid, vymalování a o všechno, co bude potřeba k tomu, aby byt vypadal jako při předávání. O byt pečujeme průběžně a o jeho stavu vás pravidelně informujeme.

Budete byt pronajímat i přes platformy Booking.com nebo Airbnb.com?

Tyto platformy pro pronájem nevyužíváme. Děláme jen pronájem dlouhodobý, jelikož je nejspolehlivější a nejjistější. Díky tomuto typu pronájmu máme lepší přehled o stavu bytu, takže odpadají starosti s rychlým poničením nebo se stížnostmi sousedů na hlučné turisty.

Jak zajistíte, aby v bytě bydlel bezproblémový nájemník?

Výběr nájemníka provádíme velice pečlivě. S každým zájemcem se osobně setkáme. Díky tomu si o něm můžeme udělat lepší obrázek. Pokud se zájemce jeví solidně, zjistíme, jestli splňuje vaše požadavky na ideálního podnájemníka, který by měl ve vašem bytě bydlet. Následně jej prověříme ve všech dostupných registrech, takže budeme vědět, zda není v exekuci, případně zda nemá dluhy. Pečlivý výběr si žádá hodně času, který se ale vyplatí.

Jaké nemovitosti si pronajímáte?

Veškeré byty a bytové domy v Praze a okolí. Staráme se o kompletní správu jak bytového domu, tak bytu, dále o opravy, reklamace, údržby, úklid i revize, když je potřeba.

Jaký je rozdíl mezi realitní kanceláří a námi?

Hlavní rozdíl je v tom, že realitní kancelář vám do bytu nájemníky hledá. My vám nájemníka nehledáme, ale stáváme se jím sami. Díky tomu vás dokážeme zbavit veškerých rizik, která s pronájmem souvisí. My vám garantujeme stálý nájem, na kterém jsme se dohodli. Sami následně řešíme výběr podnájemníka, přípravu smluv, péči o byt, přepisy energií a další náležitosti. Garantovaný nájem vám chodí i v případě, pokud v bytě nikdo nebydlí. Nájem vám přijde i v případě, že nám podnájemník nezaplatí.

Dostanu dohodnutý nájem, i když byt pronajmete za vyšší cenu?

Vy jste nám svěřili do rukou vaši nemovitost, této důvěry si vážíme, a proto s vámi vždy jednáme fair play. Pokud byt pronajmeme za vyšší cenu, než jsme se dohodli, automaticky se zvýší i hodnota garantovaného nájmu, aniž bychom museli podepisovat novou smlouvu. Vyšší nájem znamená zisk nejen pro nás, ale především pro vás. Proto situaci na trhu bedlivě sledujeme a výši nájmu jí přizpůsobujeme.

Dostanu dohodnutý nájem, i když vám podnájemník nezaplatí?

Na pravidelný nájem v dohodnuté výši se u nás můžete 100% spolehnout. Pronajali jste nám váš byt, abyste se přesně těchto problémů zbavili. Starosti s neplatičem si vyřešíme sami. Abychom se však této situaci vyhnuli, vybíráme podnájemníky s nesmírnou pečlivostí. Pokud by však skutečně k situaci nezaplacení nájemného došlo, podnájemníka vyslechneme a snažíme se s ním dohodnout. V krajním případě s ním ukončíme smlouvu, pomůžeme mu s vystěhováním a dlužné nájemné po něm vymáháme soudní cestou. Vás ale toto trápit nemusí. Vy od nás dostanete nájem i v případě, že nám podnájmeník neplatí.

Zajistíte pojištění nájemníků?

Abyste mohli klidně spát, podnájemníkovi zařídíme pojištění domácnosti, které se vztahuje na všechny věci, které se nacházejí uvnitř bytu a dále za něj uzavřeme pojištění odpovědnosti, které se uplatní v případě, když nájemník způsobí škodu třetí straně.

Jakou smlouvu se mnou uzavřete?

Vzhledem k tomu, že se stáváme vaším nájemníkem my, uzavřeme s vámi standardní nájemní smlouvu. Výhodou je pro vás to, že vám garantujeme stálý nájem i v případě, že nám podnájemník nezaplatí nebo je byt neobsazený.

Co dělat, pokud nájemník platí, ale je jinak problémový?

Vzhledem k pečlivému výběru se nám nestává příliš často, že by v bytě bydlel jinak problémový nájemník. Abychom však měli jistotu, že se bude podnájemník chovat slušně, jsou ve smlouvě zakotveny veškeré povinnosti, které musí nájemník splňovat. Podpisem se nájemník zavazuje k tomu, že bude dodržovat řád a právní předpisy ČR. Pokud dojde k porušení, bude nájemníkovi udělena sankce. V případě, že by se problémy opakovaly, ukončíme s podnájemníkem smluvní vztah.

Jak řešíte vyúčtování záloh za energie a služby?

My ve Stálém nájmu víme, že pořádek musí být. A v případě vyúčtování to platí dvojnásob. Pokud je byt součástí SVJ, obdržíte jednou za rok vyúčtování, které nám pošlete a my se postaráme o jeho rozúčtování. Případné nedoplatky okamžitě uhradíme.

Co dělat, když vám chci byt pronajmout i s nájemníky?

Byt nám můžete pronajmout, i když v něm máte nájemníky. V tomto případě však bude nutná jejich součinnost. Potřebnou komunikaci s nimi můžeme vyřešit za vás.

Kolik to stojí?

Za službu nic neplatíte. Společně s vámi se dohodneme na výši nájmu. Nájemné si navýšíme tak, aby se byt dobře pronajal a my měli možnost najít takového nájemníka, který se bude ve vaší nemovitosti chovat co nejlépe. Ne vždy najdeme vhodného nájemníka za týden, jelikož výběr vhodného kandidáta si žádá určitý čas. To už je ovšem naše riziko stejně tak, jako když nájemník byt poničí nebo přestane platit.

Navštěvujete byty kvůli případné kontrole?

Určitě ano. Stav vašeho bytu je pro nás nesmírně důležitý. Technik jej navštěvuje minimálně jednou za půl roku, a pokud je potřeba nebo si nejsme zcela jisti, zda je vše v pořádku, klidně i vícekrát. Můžete se samozřejmě kontroly účastnit, nebo vám můžeme pořídit fotodokumentaci.

PRONAJÍMÁTE BYT V PRAZE A OKOLÍ?

Nechte vše na nás a získejte garanci stálého nájmu, který vám bude chodit každý měsíc na den přesně.

Chcete v bytě spolehlivého nájemníka? Domluvit nezávaznou schůzku
  Přihlášení do mého účtu
  Zapomenuté heslo