Vzor předávacího protokolu

Při pronájmu bytu je vhodné doplnit nájemní smlouvu pro rok 2024 předávacím protokolem, v němž přesně zdokumentujete stav bytu a jeho zařízení. Usnadníte si tak jednání o případných škodách v bytě. Podívejte se, jak vypadá vzorový předávací protokol. Dokument je ke stažení zdarma.

NÁJEMNÍK BY MĚL PŘI PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI ODSOUHLASIT STAV BYTU A JEHO VYBAVENÍ. BĚŽNOU SOUČÁSTÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY JE PROTO PŘEDÁVACÍ PROTOKOL.

V předávacím protokolu, který podepisuje nájemník při převzetí bytu k užívání, se podrobně zaznamená aktuální stav bytu a jeho vybavení. Předávací protokol lze doplnit i fotografiemi či videozáznamy. Existence předávacího protokolu je důležitá pro případné řešení škod a oprav v bytě. Pronajímatel může na jeho základě požadovat uvedení bytu do původního stavu nebo vyžadovat náhradu škody.

Lepší představu získáte díky základnímu vzoru předávacího protokolu. Při řešení konkrétního případu pronájmu nemovitosti však vždy spolupracujte s právníkem nebo s odborníky na realitní trh. StálýNájem.cz nepřebírá zodpovědnost za správnost zde zveřejněného příkladu předávacího protokolu.

Co vše lze uvést do předávacího protokolu

Předávací protokol je prevencí sporů mezi nájemníkem a pronajímatelemohledně stavu bytu a jeho zařízení. Nezapomeňte však na všechny náležitosti, které by měl splňovat:

  • Identifikujte předávající (pronajímatele) a přebírající osobu (nájemníka).
  • Nejsou ujasněné povinnosti ohledně údržby a oprav v bytě.
  • Popište předmět předání od adresy, poschodí a čísla bytu až po vybavení jednotlivých místností.
  • Zaznamenejte počet předávaných klíčů, popřípadě čipových přístupových karet.
  • Připojte fotografie jednotlivých prostor, nábytku a dalšího zařízení a vybavení.
  • Uveďte datum předání nemovitosti a připojte podpisy obou smluvních stran.

Nechcete si hrát na právníka?

Při pronájmu bytu svěřujete druhé osobě hodnotný majetek. Neriskujte, že kvůli neznalosti uděláte chybu. Pronajměte svůj byt nám bez rizika a s garancí pravidelných plateb nájemného. Ručíme vám za stav bytu. Veškeré právní úkony zajišťujeme.

Žádné starosti. My se staráme, vy si užíváte

Garantujeme nájemné vždy a včas

každý měsíc v dohodnutý den vám na účtě přistane garantovaný nájem, a to i v případě, že je byt neobsazený nebo nám nájemník nezaplatil.

Garantujeme stav bytu

prasklé topení, rozbité okno nebo jiné komplikace? O váš byt budeme pečovat a po ukončení spolupráce jej vrátíme v původním stavu. O stavu bytu vás pravidelně informujeme.

S námi získáte víc

šetříte své náklady i svůj čas, a přesto dosáhnete vyššího zisku. Neřešíte problémy s neobsazeným bytem a každý rok aktualizujeme výši nájemného.

Pronajímáte bez starostí

vyřešíme pojištění, neplatiče, stav bytu, smlouvy i energie. O byt se zkrátka postaráme od A do Z. Vy jen kontrolujete, zda vám na účet chodí dohodnutý garantovaný nájem.

Získáte ideálního nájemníka

nájemní smlouvu uzavřeme mezi sebou, takže se staneme vaším ideálním a dokonalým nájemníkem. Do vašeho bytu najdeme nejvhodnější podnájemníky. Vy pronajímáte nám, my našim podnájemníkům.