Zavoláme vám

Nacenitpronájem
Nacenitpronájem

Vzor předávacího protokolu

Nájemník by měl při předání nemovitosti odsouhlasit stav bytu a jeho vybavení. Běžnou součástí nájemní smlouvy je proto předávací protokol.

V předávacím protokolu, který podepisuje nájemník při převzetí bytu k užívání, se podrobně zaznamená aktuální stav bytu a jeho vybavení. Předávací protokol lze doplnit i fotografiemi či videozáznamy. Existence předávacího protokolu je důležitá pro případné řešení škod a oprav v bytě. Pronajímatel může na jeho základě požadovat uvedení bytu do původního stavu nebo vyžadovat náhradu škody.

Lepší představu získáte díky základnímu vzoru předávacího protokolu. Při řešení konkrétního případu pronájmu nemovitosti však vždy spolupracujte s právníkem nebo s odborníky na realitní trh. StálýNájem.cz nepřebírá zodpovědnost za správnost zde zveřejněného příkladu předávacího protokolu.


Vzor nájemní smlouvy

Co vše lze uvést do předávacího protokolu

Předávací protokol je prevencí sporů mezi nájemníkem a pronajímatelemohledně stavu bytu a jeho zařízení. Nezapomeňte však na všechny náležitosti, které by měl splňovat:

  • Identifikujte předávající (pronajímatele) a přebírající osobu (nájemníka).

  • Popište předmět předání od adresy, poschodí a čísla bytu až po vybavení jednotlivých místností.

  • Zaznamenejte počet předávaných klíčů, popřípadě čipových přístupových karet.

  • Připojte fotografie jednotlivých prostor, nábytku a dalšího zařízení a vybavení.

  • Uveďte datum předání nemovitosti a připojte podpisy obou smluvních stran.

Nechcete si hrát na právníka?

Při pronájmu bytu svěřujete druhé osobě hodnotný majetek. Neriskujte, že kvůli neznalosti uděláte chybu. Pronajměte svůj byt nám bez rizika a s garancí pravidelných plateb nájemného. Ručíme vám za stav bytu. Veškeré právní úkony zajišťujeme.

Smlouvy pro StalýNájem.cz připravuje:

Mgr. Pavel Chaloupek, právník služby StálýNájem.cz

Chcete v bytě spolehlivého nájemníka? Domluvit nezávaznou schůzku
  Přihlášení do mého účtu
  Zapomenuté heslo